Wyszków / Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Opis
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 10 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
Piotr Płochocki – dziennikarz, społecznik, działacz kulturalny i regionalista. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 2010 roku obronił pracę magisterską z dziedziny komunikowania masowego pt. „Zjawisko kultowości w filmie fabularnym na wybranych przykładach filmów kina amerykańskiego”. Od 2010 roku w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” prowadzi Dyskusyjny Klub Filmowy . Współautor cyklu „Kino z górnej półki”. Współorganizuje i prowadzi okolicznościowe pokazy i imprezy filmowe. Pasjonat nie tylko filmu, ale także literatury, architektury, klocków Lego oraz historii przedwojennych osiedli letniskowych. Od 2015 roku pracuje nad obszerną monografią Osiedla Letniskowego Rybienko Leśne.
Edyta Żółtowska-Górska – psycholog, terapeuta rodzinny, dziennikarz. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Psychoonkologii SWPS. Na co dzień zajmuje się terapią indywidualną i rodzinną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie oraz Gabinecie Terapeutycznym „Przystań”. Zafascynowana drugim człowiekiem, pasjonatka rozmowy, która leczy. Uzależniona od czytania i polskiego morza – nie zamierza porzucić nałogów. Zakochana od lat w Almodovarze i Hiszpanii. W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” raz w miesiącu spotyka się z najmłodszymi kinomaniakami, znacznie częściej wpada, by obejrzeć film.