Wrocław / Kino Nowe Horyzonty
Opis
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. W opcji karnety należy je wykupić przed pierwszym pokazem dla wszystkich uczniów w klasie. Karnety nie podlegają zwrotowi (w przypadku nieobecności ucznia na pokazie). Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 14 zł
Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów – 84 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
Dawid Junke - doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół badań nad kulturą popularną, ze szczególnym uwzględnieniem kulturowych aspektów produkcji i recepcji seriali telewizyjnych. Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami oraz Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturalnej „Trickster”. Autor książki Transcendencja i sekularyzacja. Motywy religijne we współczesnych amerykańskich serialach telewizyjnych (2018).
Adam Kruk - filmoznawca, krytyk filmowy, animator kultury. Wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Akademii Filmowej i Filmoteki Szkolnej. Kurator BRAVE festiwalu, DKF Centrum i projektu edukacyjnego Polish Cinema for Beginners (Nagroda Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 2016). Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP, Wrocławskiej Fundacji Filmowej i Stowarzyszenia Dante Alighieri. Pisał m.in. do „Dwutygodnika”, „Kina”, „Filmu”, „Ekranów”, „Kwartalnika Filmowego” i „Filmwebu”. Za działalność publicystyczną wyróżniony Nagrodą im. Krzysztofa Mętraka (2012) i nominacją do Nagrody PISF (2018).
Stanisław Abramik - absolwent Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik działu PR Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (współtworzy strategie promocyjne m.in. MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival i Kina Nowe Horyzonty). Pierwsze filmowe doświadczenia zdobył w Fundacji Visionica, później we Wrocławskiej Fundacji Filmowej, z którą pracował przy organizacji m.in. cyklu Polish Cinema for Beginners (projektu wyróżnionego Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), festiwalu MIASTOmovie: wro czy Millenium Docs Against Gravity we Wrocławiu. W 2015 i 2016 roku był członkiem zespołu Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, organizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Przed przeprowadzką życia zawodowego do stolicy Dolnego Śląska, działał jako animator kultury w rodzinnej Świdnicy, prowadząc m.in. Dokumentalny Dyskusyjny Klub Filmowy „Okiem Młodych” czy warsztaty filmowe dla młodzieży – jako stypendysta prezydenta miasta. Prywatnie miłośnik kina w każdym wymiarze; od młodej dokumentalistyki polskiej, przez Kinga Vidora i Kena Loacha, na Quentinie Tarantino kończąc.
Małgorzata Kozubek – filmoznawczyni, pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na Wydziale Organizacji Wydziału Sztuki Filmowej PWSFTViT w Łodzi. Prowadzi zajęcia z zakresu historii i teorii filmu, analizy i interpretacji dzieła filmowego oraz filmoterapii. Jest opiekunką naukową Akademii Kina Światowego i Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu. Autorka książki Filmoterapia. Teoria i praktyka (Gdańsk 2016) oraz współredaktorka monografii Polski film dokumentalny w XXI wieku (Łódź 2016) i Polska animacja w XXI wieku (Łódź 2017).