Warszawa-Muranów / Kino Muranów
Opis
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. W opcji karnety należy je wykupić przed pierwszym pokazem dla wszystkich uczniów w klasie. Karnety nie podlegają zwrotowi (w przypadku nieobecności ucznia na pokazie). Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie - w rybryce formularza zgłoszeniowego, dotyczącej darmowych biletów, prosimy wpisywać wyłącznie liczbę uczniów, którzy korzystać będą z bezpłatnej opcji.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 16 zł
Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów – 95 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
fot. Ola Skowron
Kaja Klimek - edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturalna. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program Superbohaterowie w TVN Fabuła oraz Warsztat Filmowy w Red Carpet TV. W każdy piątek w Dzień Dobry TVN opowiada o filmach. W internecie działa jako Kajutex (YT, FB, IG, TT - jako kajutex.pl), zajmuje się również produkcją materiałów wideo pod szyldem Kajutex Studio.
Piotr Śmiałowski - filmoznawca i dziennikarz filmowy. Doktor nauk humanistycznych UJ. W latach 2004-2019 stały współpracownik miesięcznika „Kino”. Od 2009 roku współpracownik portalu Fototeka
Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego oraz Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Publikował także w „Ekranach”, „Images” i „Pleografie”. Przeprowadził ponad sto wywiadów z twórcami polskiego kina. Autor monografii „Tadeusz Janczar. Zawód: aktor” (2007), wywiadu rzeki z reżyserem Tadeuszem Chmielewskim „Jak rozpętałem polską komedię filmową” (2012) oraz książki „Niewidzialne filmy. Uparci debiutanci” (2018) o niezrealizowanych projektach debiutów fabularnych Wojciecha Jerzego Hasa, Janusza Morgensterna oraz Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Przygotowuje publikację o historii scen wyciętych z polskich filmów w okresie PRL-u. Interesuje się powojenną historią warszawskich kin. Fotografuje motyle.
Małgorzata Wiśniewska - nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze, pasjonatka kina i pionierka szkolnej edukacji filmowej, którą obecnie realizuje w IX LO w Warszawie, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego 9 minut (laureata Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej). Współpracuje od wielu lat z wydawnictwami edukacyjnymi, stowarzyszeniami oraz dystrybutorami filmowymi jako autorka materiałów dydaktycznych i prelegentka.
Tomek Solich - aktor, lektor, pedagog, trener aktorski. Wykładowca i koordynator w Studium Wokalno-Aktorskim przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Współtwórca Teatro Comunale'ale zajmującego się kształceniem aktorskim. Współtwórca Fundacji Osiem Życzeń, zajmującej się prowadzeniem warsztatów i szkoleń w zakresie filmu animowanego i eksperymentalnego. Ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty współpracuje od 11 lat.
Robert Pruszczyński - doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Warszawski) pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej jako koordynator projektów filmowych, ekspert do spraw edukacji filmowej. Współpraca i udział w projektach realizowanych przez: (m.in.) Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Filmotekę Narodową - Narodowy Instytut Audiowizualny, Akademię Filmu Multikina, Kino na Temat (Helios,) Akademię Dokumentalną (Against Gravity), Uniwersytet Dziecięcy, Białołęcki Uniwersytet Dzieci, Bibliotekę Narodową, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autor materiałów edukacyjnych dla dystrybutorów (m.in. Monolith, Mówi Serwis). Jestem współautorem licealnego podręcznika "Ponad słowami" (literatura współczesna, klasa III) i leksykonu lektur. Od 2008 roku prelegent w warszawskim kinie Muranów.
Marcin Majkut - trener umiejętności psychospołecznych. Producent, autor i prowadzący projekty filmowo psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórca projektu www.lekcjewychowawcze.pl. Autor scenariuszy lekcji wychowawczych w programie Filmoteka Szkolna, analiz psychologicznych i materiałów dydaktycznych do filmów dla dzieci i młodzieży Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, Fundacji Generator czy Szkoły z klasą. Producent Festiwali Filmowych LGBT oraz AfryKamera. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych w SWPS w Warszawie i Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Dyplomowany aktor.