Poznań / Kino Muza
Opis
Tradycja i nowoczesność - czyli kino artystyczne w awangardowej przestrzeni. Czy można chcieć czegoś wiecej? Chyba tylko przyjść! Wygodne fotele, nowoczesne projektory, czysty dźwięk, oryginalny dobór filmów oraz dogodna lokalizacja to najważniejszej cechy kina Muza, które czeka na Ciebie.
Poprzedni rok szkolny upłynął pod znakiem obostrzeń pandemicznych w szkołach i na salach kinowych, choć mamy nadzieję, że rok 2022/2023 pozostanie od nich wolny, chcemy móc na bieżąco reagować na zmieniające się okoliczności. Ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów jest dla nas najważniejsze, kontynuujemy wprowadzone w poprzedniej edycji elastyczne formy uczestnictwa w projekcie.
- możliwość realizacji projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej,
- możliwość zmiany formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),
- limit osób na sali kinowej podczas seansów stacjonarnych będzie zgodny z aktualnymi wytycznymi GIS oraz potrzebami Nauczycieli,
- możliwość realizacji indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły (konieczny wcześniejszy kontakt z koordynatorem).
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
CYKLE MUZOWE - NOWOŚĆ W ROKU SZKOLNYM 2022/23
Odpowiadając na Państwa potrzeby grono edukatorów filmowych współpracujących z kinem Muza stworzyło własne propozycje cykli dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdy zestaw stanowi podstawę do dialogu na ważne dla młodych widzów tematy i gwarantuje dobre kinowe wrażenia. Opisy cykli dostępne są na stronie: https://www.kinomuza.pl/edukacja/
CYKL DLA KL. 1-3 SP - "ANIMOWANE EMOCJE"
CYKL DLA KL. 4-6 SP - "RELACJE W OBIEKTYWIE"
CYKL DLA KL. 7-8 SP - "W POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI"
CYKL DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH - "W LUSTRZE WSPÓŁCZESNOŚCI"
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 14 zł
Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów – 84 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
Agnieszka Cienciała - certyfikowana trenerka Familylab Association, animatorka sztuki, trenerka rozwoju osobistego. Tworzy i realizuje różnorodne projekty społeczno-kulturalne, teatralne, edukacyjne dopasowane do grupy, zainteresowań i potrzeb odbiorców, niestandardowe projekty reklamowe, spektakle i happeningi. Właścicielka studia kreatywnego Ambientówka.
Piotr Maciantowicz - filozof z wykształcenia, filmoznawca, animator i edukator z pasji. Z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej związany od 2008 roku. Na co dzień działający w Estradzie Poznańskiej. Promotor muzyczny, programer filmowy, prelegent, konferansjer, dj, producent wydarzeń kulturalnych, ojciec, animator kultury - człowiek orkiestra. Współpracuje z festiwalami filmowymi takimi jak Animator, Ale Kino!. Juror na festiwalach filmowych w Gdyni i Caminhos do Cinema Português w Coimbrze. W swoim działaniu na pierwszym miejscu stawia kontakt z odbiorcą i dialog, a jego największą bronią jest humor i swobodne podejście, nawet do najtrudniejszych tematów.
Anna Głowińska – absolwentka Uniwersytetu Lumière Lyon 2 (Francja), ukończyła kierunek Sztuki Wizualne, specjalność Film i Teatr. Od 2010 roku jest programerką i producentką Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Członkini jury na festiwalach filmowych oraz kuratorka licznych przeglądów poświęconych filmowi animowanemu prezentowanych m.in. w ramach festiwali: NO WOMEN NO ART. (Poznań), Le Grand Salon de la Microédition (Lyon), Film POLSKA (Berlin), Punto y Raya (Reykjavik).
Małgorzata Kuzdra - absolwentka filozofii (spec. komunikacja społeczna) na UAM w Poznaniu, przez trzy lata studiowała też filmoznawstwo. Od 2007 do 2017 roku prowadziła kino Muza – najpierw dla firmy Gutek Film, potem dla Estrady Poznańskiej. Członkini jury „Europa Cinemas Label” na Festiwalu Filmowym w Locarno w sierpniu 2014 i Berlinale 2016 oraz jury CICAE sekcji Forum Berlinale 2015. Jedna z pomysłodawczyń Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. Członkini Rady Programowej Fundacji Kultury bez Barier. Przez półtora roku dyrektorka działu dystrybucji M2 Films. Od 2014 roku związana z projektem NHEF.
Katarzyna Czubińska - absolwentka studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, filologii polskiej UAM w Poznaniu. Edukatorka, trenerka, nauczycielka, a także mentorka i kierowniczka w kursach internetowych. Prowadzi warsztaty z edukacji filmowej i nowych mediów, praktycznego tworzenia filmu animowanego, dokumentalnego oraz fabularnego, organizuje Filmowe Gry Miejskie na terenie całej Polski. Trenerka w Fundacji Nowoczesna Polska w projekcie Cybernauci, prowadzi warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, wykorzystania TIK oraz reagowania na zagrożenia. Edukatorka w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Trenerka Fundacji Forum Dialogu Szkoła Dialogu, prowadzi warsztaty na temat wielokulturowości, historii i kultury Żydów. Edukatoraka Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Organizuje i prowadzi zajęcia dla seniorów z analizy filmu, nowych mediów, czy technik pamięciowych. Autorka scenariuszy lekcji filmowych i materiałów edukacyjnych dla PISF, CEO, Fundacji Generator, Akademii Dokumentalnej Against Gravity, Monlith Films, Forum Film, Cinema City, Helios. Prelegentka filmoznawcza przy akademiach: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Wielkopolskiej Edukacji Medialnej WeDuM, Akademii Filmowej Otwórz Oczy!, Akademii Dokumentalnej, Kino Szkoła czy Akademii Filmowej Multikina, Cinema City. Członkini Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL. Współorganizatorka ogólnopolskiej konferencji filmoznawczej dla nauczycieli Przestrzenie Inspiracji w Lublinie. W 2015 roku otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza.
Dorota Reksińska - kulturoznawczyni i filmoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2009-2015 związana z poznańskim kinem studyjnym Rialto, w którym wyświetlała filmy, obsługiwała widzów, prowadziła prelekcje i spotkania edukacyjne z uczniami, studentami oraz seniorami. Autorka projekcji audiowizualnych do spektakli teatralnych „Powrót Wikingów” oraz „Nibylandia” wyreżyserowanych przez Dorotę Abbe (Teatr Nowy w Poznaniu), a stworzonych w ramach działań Grupy Teatralnej Wikingowie, w której prowadziła również zajęcia z analizy dzieła filmowego dla osób bezdomnych. W latach 2015 i 2016, kierowała działem logistyki kopii filmowych i tłumaczeń napisów podczas Transatlantyk Film Festival w Poznaniu oraz Łodzi. W latach 2015-2019 pracowała podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, gdzie zajmowała się koordynacją pracy Jury Międzynarodowego, a także pełniła rolę konferansjerki prowadzącej zapowiedzi filmowe i spotkania. Od czerwca 2017 roku związana z Kinem Muza w Poznaniu, gdzie wcześniejsze doświadczenie zawodowe pracy w agencji reklamowej wykorzystała do rozwijania działań promocyjnych, a także wizerunkowych w kinie. Tutaj regularnie też prowadzi zajęcia z edukacji filmowej ze szkołami, koordynuje działania studenckie przy Dyskusyjnym Klubie Filmowym Kamera, a także prowadzi spotkania i dyskusje po seansach. Główny obszar jej pracy to produkcja wydarzeń i ustalanie miesięcznego programu filmowego kina. Zajmuje się również montażem filmowym.