Płock / Kino za Rogiem w Płocku
Opis
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego.
Kino za Rogiem w Płocku to małe kino społecznościowe, które spełnia wszelkie standardy komercyjnych kin sieciowych, w szczególności wysoką jakość obrazu i dźwięku. Dysponuje stałym ekranem ramowym 384×216 cm (format: 16×9), projektorem o rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli (jasność od 1500 do 3500 ANSI lumenów) i systemem nagłośnienia w postaci amplitunera wielokanałowego dźwięku 7.1 z minimalną mocą 80 Wat. Mamy 30-osobową salę z miękkimi fotelami i wznoszącą widownią.
Obok stałych projekcji, Kino za Rogiem w Płocku oferujemy seanse na życzenie, z których najczęściej korzystają grupy przedszkolne i szkolne, miejskie świetlice i kluby oraz seniorzy. Kino tworzy też wydarzenia filmowe, festiwale, organizuje spotkania z twórcami i krytykami filmowymi. Realizujemy również zajęcia z edukacji filmowej dla przedszkoli i wszystkich typów szkół. Jesteśmy częścią Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, im. Franciszki i Stefana Themersonów.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Opiekun przed pierwszym pokazem wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. Jeśli wybierze bilety, kupuje co miesiąc przed pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Jeżeli wybierze karnety, wykupuje je dla wszystkich uczniów w klasie przed pierwszym pokazem.
Karnety nie podlegają zwrotowi (również w przypadku nieobecności ucznia na pokazie). Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują darmowe bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz dla przedszkoli i szkół podstawowych: 9 zł
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz dla szkół ponadpodstawowych: 18 zł
Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów dla przedszkoli i szkół podstawowych: 55 zł
Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów dla szkół ponadpodstawowych: 105 zł
Seanse online
Po zapisaniu się na wybrany cykl, od 15 października będzie się z Państwem kontaktował lokalny koordynator w celu potwierdzenia formy płatności oraz ilości osób, dla których będzie wykupiony dostęp. Po potwierdzeniu informacji otrzymają Państwo jednocześnie link do filmu oraz płatności online. Po do dokonaniu płatności film zostanie odblokowany i będzie można go wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć wspólnie w klasie. Film będzie dostępny od momentu indywidualnego zalogowania się przez 48 godzin.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 8 zł
Formularz zgłoszeniowy
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl w kinie lub online w swoim mieście.
Prelegenci
Renata Jaskulska - ukończyła Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych na Uniwersytecie Łódzkim w Katedrze Badań Niemcoznawczych. Współtworzy grupę HERstoria Płocka, która zajmuje się odkrywanie kobiecej historii Płocka. Przewodniczka turystyczna. Pisała do Dziennika Płockiego i Gazety Wyborczej. Prelegentka Kina za Rogiem w Płocku dla NHEF.
Eliza Łabarzewska - animatorka kultury, pedagożka, absolwentka podyplomowej socjoterapii. Pracowała także jako dziennikarka w lokalnych mediach. Doświadczenie zbierała w płockich instytucjach oświatowych i kulturalnych oraz organizacjach pozarządowych. Organizatorka warsztatów animacji poklatkowej WATA I i II. Od września 2019 prowadzi autorskie zajęcia filmowe i zajęcia rozwijające w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.
Monika Mioduszewska-Olszewska - kulturoznawczyni, pedagożka teatru, przewodniczka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie i przygotowania pedagogicznego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od 2010 roku pracuje jako konsultantka programowa w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, gdzie zajmuje się m.in. edukacją teatralną. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie – m.in. tworzy scenariusze dla Teatroteki szkolnej. Aktywistka antyprzemocowa, współtwórczyni ogólnopolskiej Antyprzemocowej Sieci Kobiet-ASK, od lat organizuje w Płocku happening przeciwko przemocy wobec kobiet Nazywam się Miliard/One Billion Rising. Współtworzy grupę HERstoria Płocka, która zajmuje się odkrywanie kobiecej historii Płocka.
Mikołaj Tytman - kulturoznawca ze specjalnością filmoznawczą, absolwent poznańskiego UAM i warszawskiego UKSW. Animator Kina za Rogiem działającego przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Miłośnik kina czarnego i twórczości Davida Lyncha.