Olsztyn / Kino Studyjne Awangarda 2
Opis
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. W opcji karnety należy je wykupić przed pierwszym pokazem dla wszystkich uczniów w klasie. Karnety nie podlegają zwrotowi (w przypadku nieobecności ucznia na pokazie). Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 14 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
Elżbieta Lenkiewicz - krytyk filmowy i teatralny, polonistka, koordynator Teatru przy Stoliku. Przez 30 lat była kierownikiem literackim Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Współorganizator seminariów filmowych, przeglądów tematycznych w DKF ZA w Olsztynie, uczestnik wielu festiwali filmowych i teatralnych w Polsce.
Elżbieta Mudrak – doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji; w kręgu jej zainteresowań pozostają odstępujące od normy zachowania człowieka: przemoc, uzależnienia, przynależność do grup budzących społeczne kontrowersje. Autorka publikacji z zakresu problematyki sekt i patologii społecznych, m.in.: "Przemoc psychiczna rodziców wobec dzieci", "Hotforpy na Marsie. Pseudonauka w sektach", "Manipulacja w sektach. Potrzeby edukacji młodzieży studenckiej", "Sekty. Patologia jednostki, patologia grupy", "Patologie społeczne-zjawisko i jego interpretacje" oraz autorka książki "Fenomen sekt". Wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.
Barbara Święcicka - polonistka, reżyserka, scenarzystka i założycielka Teatru Nieskromnego w Olsztynie - ponad 30 premier teatralnych w Polsce i za granicą. Najważniejsze wyróżnienia: 2006 - Grand Prix - OFMFT „Klaka” w Gdańsku, 2009 – Nagroda Dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu i nagroda MEN, 2009 - Instruktor Roku – „Bliżej Teatru”, 2011 – Grand Prix – FT „Krzykowisko”, 2013 – Grand Prix i nagroda specjalna za scenariusz -TVP i Narodowy Instytut Audiowizualny, „Talent roku 2014” FŚT Olsztyna, 2015 -„Zasłużony dla Kultury Polskiej”, 2018 – I nagroda OFMFT „Luterek” w Wejherowie; 2019 – nagroda główna OFMFT „Arlekinada” w Inowrocławiu. Od 2010 współtworzy projekt „InterTWINed”- Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Odbywał się w Niemczech i Anglii. Dyplomy: Dramaturgia, Producent/Kurator, Nowatorskie Praktyki Artystyczne - Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych – Uniwersytet SWPS w Warszawie (2018); pedagog teatru - Tisz-Anex - Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie (2007); reżyser i animator kultury - Studium Praktyk Teatralnych przy Teatrze im. Jaracza w Olsztynie (2004).
Lidia Hyczko-Lenkiewicz - nauczyciel, pedagog; przez kilka lat pracowała jako nauczyciel w olsztyńskich placówkach oświatowych. Specjalizuje się w edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka Podyplomowego Studium Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Wraz z Konradem Lenkiewiczem prowadzi Kino Studyjne Awangarda 2.