Oleśnica / Kino MOKiS
Opis
Kino MOKiS wyposażone jest w kinowy projektor cyfrowy laserowy NEC NC1700l wraz z układem do projekcji kina trójwymiarowego VOLFONI dla systemu ekranu srebrnego, a także system audiodeskrypcji i opisu narracyjnego.
Dzięki nowoczesnemu i profesjonalnemu wyposażeniu sali naszego Kina możemy zaproponować mieszkańcom repertuar uwzględniający najnowsze i najlepsze (polskie i światowe) produkcje filmowe. Najmłodsi kinomani z pewnością skorzystają z bajecznego repertuaru. Dorosłych czekają wzruszenia, spora dawka śmiechu oraz refleksji. Ambitni kinomani obejrzą oryginalne, niezależne filmy w ramach Festiwalu Grand OFF, a uczniowie oleśnickich szkół skorzystają z zajęć edukacji filmowej w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Kino MOKiS to najlepsze w Oleśnicy miejsce dla kinomanów, na randki, rodzinne popołudnia i dla tych, którzy szukają antidotum na nudę.
Poprzedni rok szkolny upłynął pod znakiem obostrzeń pandemicznych w szkołach i na salach kinowych, choć mamy nadzieję, że rok 2022/2023 pozostanie od nich wolny, chcemy móc na bieżąco reagować na zmieniające się okoliczności. Ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów jest dla nas najważniejsze, kontynuujemy wprowadzone w poprzedniej edycji elastyczne formy uczestnictwa w projekcie:
- możliwość realizacji projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej,
- możliwość zmiany formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),
- limit osób na sali kinowej podczas seansów stacjonarnych będzie zgodny z aktualnymi wytycznymi GIS oraz potrzebami Nauczycieli,
- możliwość realizacji indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły (konieczny wcześniejszy kontakt z koordynatorem).
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 16 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
fot. Jerzy Wypych
Arkadiusz Wojnarowski - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). Założyciel (2001) i honorowy Prezes Fundacji Magellan (występującą obecnie pod nazwą Fundacja – Dolnośląska Grupa Filmowa) - zajmującej się produkcją i dystrybucją artystycznych filmów dokumentalnych, familijnych i animacji (m.in.: Droga na drugą stronę, A. Damian, 2011). Członek Europejskiej Akademii Filmowej EFA i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W latach 1982 – 1991 był odtwórcą ról filmowych w serialach TV, a także filmach fabularnych i spektaklu teatru TV. Z wykształcenia jest polskim i niemieckim prawnikiem (Uniwersytet Europejski Viadrina Frankfurt (O), Niemcy we współpracy z UAM w Poznaniu, dyplom 1997), a także producentem filmowym (Wydział Organizacji Produkcji PWSFTviT w Łodzi, dyplom 2006) i Certyfikat ECAFIC Uniwersytetu Paris 1 Pantheon Sorbonne we współpracy z INA, 2004). Jego praca dyplomowa pt. Podstawy prawne i finansowe koprodukcji europejskiej została wydana w 2009 roku przez Wydawnictwo PWSFTviT w Łodzi. Jest także autorem opracowania pt. Od fabularyzowanego dokumentu do animacji. Kulisy powstania filmu Droga na drugą stronę Polska Animacja w XXI wieku pod redakcją Prof. Tadeusza Szczepańskiego i dr Małgorzaty Kozubek Wydawnictwo PWSFTviT w Łodzi, 2017. Z zawodu jest nauczycielem akademickim. Od 2010 roku uczy produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor pracy doktorskiej pod tytułem Współczesny scenariusz filmowy. Rodzaje. Odmiany. Programy. Od 2012 do 2018 wykładowca przedmiotu fotografia i film na studiach podyplomowych projektowania graficznego prowadzonych na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 wykładowca - instruktor m.in. narracji filmowej i storyboardingu, krótkich form filmowych, filmu reklamowego i wizerunkowego, prawa autorskiego na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS we Wrocławiu. Od 2019 Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z Koprodukcji filmowych i usług post-produkcyjnych dla kontrahentów zagranicznych (studia dzienne i zaoczne na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej). Obecnie nie jest związany umową o pracę z żadną uczelnią, a wykłady kontynuuje na podstawie umów zlecenia i dzieło na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie SWPS z przedmiotów produkcja filmowa (UW) i prawo autorskie (SWPS) i koprodukcje filmowe i usługi post-produkcyjne (PWSFTviT). Jest także koproducentem i dystrybutorem filmowym, świadczy usługi konsultacji i tłumaczeń prawno- filmowych. Współpracował przy produkcji lub dystrybucji następujących filmów: Droga na drugą stronę; Moja ulica; Świteź; Sekrety miłości; Niedźwiedź – władca gór; Madame Tyson; Dakarskie zapasy, Bella Mia.