Częstochowa / Kino OKF Iluzja
Opis
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator w Państwa miejscowości.
Tytuły filmów oraz daty i godziny seansów znajdą Państwo w pierwszym kroku poniższego formularza zgłoszeniowego, bez konieczności dokonywania zapisu.
Cykle filmowe
Bilety
Seanse stacjonarne
Przed pierwszym pokazem opiekun wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. W opcji bilety ich zakup odbywa się co miesiąc, przed każdym pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują bezpłatne bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym.
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 15 zł
Seanse online
Po dokonaniu zapisu na wybrany cykl skontaktuje się z Państwem lokalny koordynator, który pomoże przejść przez proces dokonania płatności internetowej oraz będzie wsparciem w pierwszym kontakcie z dostępem online do filmów. Po potwierdzeniu informacji z koordynatorem otrzymają Państwo link do płatności internetowej. Po uiszczeniu opłaty przesłany zostanie link do filmu wraz ze szczegółową instrukcją. Link można wysłać uczniom, rodzicom lub obejrzeć film wspólnie w klasie. Seans jest możliwy przez 30 dni, a od momentu indywidualnego zalogowania i aktywacji dostępu - każdy użytkownik ma własne 48 godzin na obejrzenie materiału.
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu – 8 zł
Cena biletu dla jednego ucznia za dostęp do jednego filmu w karnecie* – 6,5 zł
* maksymalna liczba filmów w karnecie to 7, liczba filmów dostępnych online może być różna w zależności od wybranego cyklu
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! Nauczyciel zapisuje swoich uczniów na wybrany cykl w kinie w swoim miescie lub online.
Prelegenci
Beata Bartnik - absolwentka WSP w Częstochowie. Od początku swej pracy pedagogicznej związana z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta STO, gdzie uczy języka polskiego i wiedzy o filmie. Stara się pamiętać o zasadzie, że w pracy nauczyciela liczy się przede wszystkim młody człowiek i jego świat, a wiedza, choć ważna, to drugi plan. Tym razem podejmie próbę przekonania młodego widza, że warto oglądać niekomercyjne filmy, że warto bawić się w film, który jest (jak pisze Jerzy Płażewski) jedną z najwspanialszych zabaw, jakie ludzkość kiedykolwiek wymyśliła.
Paweł Bilski - absolwent Autorskiego Liceum Artystycznego ALA, Akademii im. Jana Długosza oraz Uniwersytetu Śląskiego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, uczeń Szkoły Aktorskiej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Współzałożyciel Klubokawiarni Alternatywa 21, jednej z pierwszych w Polsce, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Specjalista w zakresie pomocy społecznej, pracy socjalnej, mediacji, negocjacji, organizacji i zarządzania pomocą społeczną. Pomysłodawca, twórca, koordynator wielu projektów społecznych, innowator i trener.
Mateusz Dąsal - doktor nauk humanistycznych w zakresie religioznawstwa, doktoryzowany na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adiunkt w katedrze dziennikarstwa Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Wykładowca Uniwersytetu Opolskiego (kulturoznawstwo) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (dziennikarstwo). Nauczyciel etyki i filozofii w Społecznym Liceum im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. Specjalizuje się w zagadnieniach rytuału i mitu w kulturach tradycyjnych, jak i współczesnej kulturze popularnej. Pasjonat kina, nowych mediów i fantastyki.
Magdalena Fijołek - Główny Specjalista w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu UM Częstochowy. Autorka filmów: To jednak ja zwyciężyłam - Irit Amiel - 2015; Do ludzi wróciłem - Talar-2016; Rok z Beksińskim 2017; Śladami Józefa Piłsudskiego w Częstochowie - 2018; I jo zostane miszczem - 2019; Autorka i prowadząca cykli: Filmowy Wtorek, Filmowy Czwartek w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje".
Adam Florczyk - absolwent filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje w Centrum Promocji Młodych, działającym przy Muzeum Częstochowskim, i współorganizuje Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!". W wolnych chwilach stara się połączyć wszystkie swoje pasje: literaturę, kulturę popularną, sztukę współczesną, gry i filmy. Kocha kino miłością ślepą i bezkrytyczną. Ma marzenie zarazić tym uczuciem cały świat.
Tomasz Florczyk – doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, pedagog, animator kultury. Od ponad dwudziestu lat nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, od prawe dziesięciu – współorganizator Festiwalu Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!". Wielbiciel sztuk wszelakich: książek, filmów, muzyki, sztuki wizualnej, kulinariów. Fanatyk i konsument kultury masowej oraz kuchni wegetariańskiej we wszystkich możliwych ich odmianach.
Arkadiusz Kluba - pedagog, muzyk, wokalista, konferansjer. Absolwent AJD w Częstochowie, gdzie ukończył Wychowanie Artystyczne w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczył w wielu konkursach i przeglądach piosenki, laureat programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”. Autor tekstów, akompaniator i wokalista. Nauczyciel z „powołania”. Doskonale sprawdza się jako konferansjer prowadząc liczne imprezy, bale, konferencje, pokazy mody, imprezy plenerowe i okolicznościowe.
Anna Machnik-Czerwik - psycholog, trener w psychoonkologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog transportu, biegły sądowy. Absolwentka WNS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie asystentka w Zakładzie Psychologii Instytutu Filozofii, Socjologii i Psychologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Psycholog w Zespole Opieki Paliatywnej „ProPalium" w Częstochowie. Zajmuje się badaniem problematyki jakości życia pacjentów onkologicznych, na różnych etapach leczenia choroby nowotworowej, współpracuje z Amazonkami, pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym w Poradni Psychologicznej.
Jolanta Malinka - absolwentka WSP w Częstochowie, nauczycielka języka polskiego i etyki, od kilku lat zajmuje się dydaktyką i rewalidacją dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Współpracuje z OKE w Jaworznie - egzaminatorka i trenerka szkoleń kandydatów na egzaminatorów. Zawsze znajduje czas na mądrą lekturę, dobre kino i ciekawe podróże.
Agnieszka Miklewska – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, biegły sądowy, pedagog specjalny i specjalista resocjalizacji. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi psychicznie i/lub somatycznie w różnych grupach wiekowych. Od wielu lat zatrudniona w poradni zdrowia psychicznego, a także jako nauczyciel akademicki na stanowisku adiunkta w Zakładzie Psychologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Autorka wielu publikacji dotyczących promocji zdrowia psychicznego.
Leszek Szeląg - polonista i kulturoznawca ze specjalnością filmoznawstwo, współpracownik i prelegent częstochowskich DKF-ów „Rumcjas" i „Lech". Obecnie pracuje w częstochowskim Zespole Szkół Plastycznych oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącym jako nauczyciel języka polskiego, prowadzi także zajęcia wiedzy o kulturze i z historii sztuki.
Marta Szkiel - plastyczka, animatorka, grafik komputerowy. Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Edukacji Sztuk Plastycznych oraz studia podyplomowe "Grafika komputerowa i techniki multimedialne" na Politechnice Łódzkiej. Od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi, gdzie współtworzy i prowadzi projekty artystyczno - edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Działa w projektach grupowych oraz prowadząc zajęcia i warsztaty według projektów autorskich. Na co dzień pracuje jako grafik komputerowy i animator dziecięcy.
Urszula Zaleska – absolwentka filologii polskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od ponad trzydziestu lat polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Na podstawie jej autorskiego programu „Serce kultury” w szkole prowadzone są zajęcia z edukacji medialnej. Jej pasją jest kino, opera i malarstwo.
Kontakt
Kino OKF Iluzja
Al. NMP 64
42-217 Częstochowa
tel. 343 444 010
mail : okf@okf.czest.pl