Miss Impossible

Film aktorski

reż. E. Deleuze / Francja / 2016 / 90'
Szkoła podstawowa 7-8

Opis filmu

Dla Aurory nowy rok szkolny nie zapowiada się za dobrze. Starsza siostra ma chłopaka, młodsza świetnie się uczy, a ona musi powtarzać klasę. Do tego rodzice zaczynają przebąkiwać o szkole z internatem. Jak sobie poradzić z tym wszystkim?

Nastoletnia Aurora nie czuje się wyjątkowa. Nowy rok szkolny rozpoczyna od powtarzania klasy, a jej rodzice chcą ją wysłać do szkoły z internatem. Pedagodzy oczekują niemożliwego, nawet sympatyczny nowy nauczyciel francuskiego każe czytać jakąś „starą książkę”. Koledzy z zespołu twierdzą, że jest nudna i musi zmienić „image”. Wszystkim się wydaje, że doskonale wiedzą, co powinna robić i myśleć Aurora. Tylko ona sama ma z tym problem. Nie jest tak dojrzała, jak jej starsza siostra, ani tak mądra jak młodsza. Wydaje się, że nikt jej nie rozumie, może poza babcią, która widzi wyjątkowość bohaterki i motywuje ją do dalszych działań.

Materiały dydaktyczne

Nazwa
Poziom nauczania
Miss Impossible [Scenariusz]
Szkoła podstawowa 7-8
Szkoła podstawowa 7-8
Miss Impossible [Analiza]
Szkoła podstawowa 7-8
Szkoła podstawowa 7-8

Film w ramach cyklu

Nagrody

wyróżnienie w sekcji GenerationKplus MFF w Berlinie 2016

Wątki z prelekcji

Jak być sobą?

Poruszymy wątek akceptacji siebie. Zastanowimy się, jak sobie radzić z oczekiwaniami innych wobec nas. Czy przeciętność to coś złego? Potyczki z rodzicami – pomówimy o konfliktach i dialogu w rodzinie. Dobry nauczyciel, czyli kto?

Pojęcia kluczowe

tożsamość, rodzina, relacje rodzice a dzieci, wyrażanie emocji, relacje uczeń a nauczyciel